Ubezpieczenie komunikacyjne OC-AC

Ubezpieczenie samochodu OC i AC ?

Wybierając polisę OC, najczęściej kierujemy się ceną, a AC – zakresem ochrony. Jednak jaką strategię obrać, kiedy czeka nas zakup obu ubezpieczeń naraz?

Ubezpieczenie OC samochodu to jeden z rodzajów ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, które dotyczą nie tylko właścicieli samochodów osobowych, ale też przyczep, naczep, ciągników rolniczych, ciężarówek, autobusów, motocykli i motorowerów. OC samochodu jest obowiązkowe i wymagane w prawie całej Europie (w krajach wschodnich, takich jak Rosja czy Ukraina, trzeba wykupić Zieloną Kartę). Dzięki temu sprawcy wypadków sami nie muszą płacić za zniszczone przez nich samochody innych kierowców, utracone przez nich w wyniku wypadku czy kolizji mienie oraz finansować leczenia w przypadku odniesienia przez poszkodowanych szkód zdrowotnych. Trzeba jednakże pamiętać, że jeśli to my spowodowaliśmy wypadek, OC nie obejmuje naprawy naszego auta.

Ubezpieczenie OC samochodu należy nabyć w dniu pierwszej rejestracji samochodu w kraju lub wtedy, kiedy stajemy się właścicielami auta bez ważnego OC. Z OC poprzedniego właściciela można korzystać, ale tylko do końca trwania jego polisy, która automatycznie nie wznawia się w kolejnym roku.

Ubezpieczenie samochodu jest sprawą niezwykle istotną. Jego brak skutkuje wysokimi karami nakładanymi przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Co to jest ubezpieczenie AC ? Na co powinniśmy zwrócić uwagę zawierając to ubezpieczenie ?

Ubezpieczenie AC kompleksowo chroni nasz samochód gdy to my jesteśmy sprawcami szkody. Posiadając Autocasco, odszkodowanie zostanie wypłacone także wtedy, gdy nasze auto zostanie uszkodzone, a ustalenie sprawcy będzie niemożliwe, np. gdy ktoś zarysuje nam lakier na parkingu lub wybije szybę.

Autocasco należy do ubezpieczeń dobrowolnych, które kompleksowo zabezpieczy nasze auto przed uszkodzeniami, zniszczeniami czy kradzieżą. Umowę ubezpieczenia AC zawieramy na okres 12 miesięcy. Składkę możemy zapłacić jednorazowo lub w ratach. Pamiętajmy również, że umowa AC wygasa automatycznie po zakończeniu okresu ubezpieczenia.

Polisa Autocasco swoją ochroną obejmuje zarówno nasz pojazd, jak i jego wyposażenie. Ubezpieczyciel wypłaci świadczenia z polisy AC gdy uszkodzimy nasz samochód podczas zderzenia z innym pojazdem. Odszkodowanie otrzymamy również za szkody spowodowane zderzeniem ze zwierzętami oraz działaniem sił przyrody, np. powodzi, wybuchu czy pożaru.
AC chronić nas będzie także w przypadku kradzieży auta, uszkodzenia czy dewastacji.


Formularz kalkulacji ubezpieczenia

Wybór ubezpieczenia:

OCACNWASSISTANCESZYBY


Dane pojazdu:

Wypełnij dane pojazdu

Wyślij skan dowodu rejestracyjnego


Dodatkowe dane:


Dane do kontaktu:


PLIKI DO POBRANIA

Umowa kupna sprzedaży samochodu – WZÓR

Wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC przez nabywcę pojazdu

Wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC (Wypowiedzenie podwójnego OC)

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC na koniec okresu ubezpieczenia